آیا تیروئید می تواند روی تشکیل نشدن قلب جنین تاثیر بگذارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو ماه و نیم پیش یه سقط داشتم. تو هفته هشتم بودم ولی سونو میگفت تو پنج و شیش هفته مونده. پل رویانی و ساک حاملگی دیده شده ولی قلبش تشکیل نشده بود. من تو آزمایش روتین یک فهمیدم کم کاری تیروئید دارم الان قرص مصرف میکنم. خیلی میترسم بارداری بعدیم دوباره این اتفاق برام بیوفته. به نظر شما من تا چند ماه دیگه واسه بارداری بعدی باید صبر کنم؟ کیسه زرده هم تشکیل شده بود.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

احتمال رشد نکردن جنین میتونه همون کم کاری تیرویید باشه. حتما قبل از اقدام به بارداری بعدی تیروییدتون نرمال شده باشه و فاصله بارداری بعدی تا این سقط 3 الی 6 ماه باشد بهتر جواب میگیرید. قبل از اقدام چکاپ کامل شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان