دانشنامه فرزند

علت لکه های قهوه ای و سیاه بعد از اتمام قاعدگی چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پریود 5 روزه داشتم و بعد از اتمامش به فاصله 13 روز دوباره لکه های قهوه ای و مشکی مشاهده کردم و به مدت 5 روز ادامه دارد، این لکه هاچیست؟ چه کنم؟ آیا حیض محسوب می شود؟ آیا می توان با همسر رابطه داشت؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

این لکه ها ناشی از کمبود پروژسترون دربدن می باشد که با توجه به سن و شرایط بیمار و مداوم بودن این وضعیت در سیکل های بعدی تحت درمان قرار می گیرد. این حالت استحاضه می باشد. با کاندوم برای پیشگیری از عفونت در صورت زیاد نبودن خونریزی نزدیکی مانعی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 2.6 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...