دقت سونوگرافی آنومالی برای تعیین جنسیت جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته 18 بارداری هستم، هفته 13 ام و 6 روز سونوگرافی آنومالی انجام دادم سونوگرافیست با قطعیت جنسیت جنین رو پسر گفت روی کاغذ سونو هم نوشته، میخواستم بدونم میشه مطمئن باشم و خرید سیسمونی رو شروع کنم یا دوباره باید برم سونوگرافی؟ در ضمن من بخاطر تهوع شدید 4 ماه اول وزنم 8 کیلو پایین اومد و موقع سونوگرافی 52 کیلو و قدم 163 بود یعنی خانوم های لاغر جنسیت جنین زود مشخص میشه؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

اگر فرد سونوگرافیست ماهر باشد جنسیت را درست تشخیص داده است و میتوانید خرید کنید. اما اگر شک دارید در همین هفته 18 سونوگرافی آنومالی دوباره هست که دقیق است. بله، تشخیص در خانم های لاغر تا حدی بهتر است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان