دانشنامه فرزند

طریقه مصرف قرص جلوگیری برای پریود نشدن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۸ سالمه، متاهلم و تا الان زایمان نداشتم و قبلا سابقه کیست تخمدان داشتم. ۲ دوره بود که پریودم منظم شده بود با دوره ۳۴ روزه اما این بار ۱۹ روز عقب افتادم و ۱۱/۲۷ پریود شدم (البته تو این مدت ورزشهام رو تغییر داده و سنگین کرده بودم) دیروز به دکتر مراجعه کردم اما متاسفانه درست راهنمایی نشدم. دکتر به من مدروکسی پروژسترون ۵ میل تجویز کردند به مدت ۳ ماه از روز ۱۶ تا ۲۵ هر دوره و گفتند اگه حساسی به تاریخت از این ماه شروع کن اگر نه از ماه دیگه. من نمیدونم تاریخ پریود بعدیم کی هست و بخاطر سفری که از روز ۲ فروردین تا ۱۰ فروردین دارم نمیخوام تو مدت سفرم پریود باشم. با توجه به اینکه اگه مصرف قرص رو ۱۲/۱۲ شروع کنم احتمال این هست که ۱/۲ پریود بشم و یا زودتر؟ چه کنم که به مشکل نخورم؟ و آیا میشه به جای ۱۲/۱۲ از امروز قرص رو شروع کنم که زودتر پریود بشم یا ضرر داره؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

همانطور که پزشکتان گفت مصرف قرص مدروکسی پروژسترون از روز 16 سیکل باید شروع شود. زودتر از آن ریتم پریودی را بهم میزند. اگر اصرار بر نشدن پریود دارید می توانید این ماه را با قرصهای پیشگیری از بارداری مانند روکین یا کنتراسمین یا همان ال دی هر شب از همین امشب تا زمانیکه در مسافرت به سر می برید ادامه دهید و سپس قطع کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...