دانشنامه فرزند

برای درد کمر در بارداری می توان از پماد پیروکسیکام استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 166 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 45 کیلوگرم بوده و اکنون 45.600 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95.8.30 بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از مولتی ویتامین بارداری، کلسیم، اسید فولیک و شیاف فرتیژست پروژسترون. اولین بارداریمه. سوال من این است که: از اول بارداری من دچار کمر درد میشدم در هفته ی پنجم دچار لکه ببنی قرمز رنگ شدم به دکتر مراجعه کردم سونوگرافی برام نوشت سونوگرافی انجام دادم که همه چیز نرمال بود و جنین ضربان قلب منظم داشت دکتر شیاف تجویز کرد که از مقعد استفاده می کنم دوباره در هفته هشتم دچار سرما خوردگی شدید شدم و لکه بینی و خون ریزی خفیف دوباره به دکتر مراجعه کردم و سونوگرافی انجام دادم که مشخص شد یک هماتوم نسبتا وسیع به ابعاد 18*31*26 با حجم 3.5 در قسمت خلفی فوقانی جایگزینی ساک و با اشغال یک سوم محیط ساک قابل رویت هست. ضربان قلب جنین 181 ضربه در دقیقه. crl.21 mm. دوباره دکتر برام شیاف نوشت که دارم استفاده می کنم و گفت دو هفته دیگه بیام. دیگه خون ندیدم تا الان که هفته ی دهم هستم. ولی بعد انجام دادن کارای خونه دچار کمر درد شدید شدم بعد چند روز دردش کمتر شد آیا این کمر درد من مربوط به هماتوم هست و آیا میشه پماد موضعی پیروسکام برای درد کمرم استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

درد کمر و پایین شکم در اوایل بارداری تا حدی طبیعی است. به دلیل اینکه هماتوم دیده شده است بهتر است فعالیتهای سنگین و معمول را کمتر کرده و حداقل تا پایان سه ماهه اول استراحت نسبی داشته باشید. بهترین دارو برای هماتوم همان پروژسترون است که پزشکتان برای شما تجویز کرده اند. پیروکسیکام اصلا توصیه نمیشود در بارداری مگر در موارد صلاحدید پزشکتان. بهتر است بدنتان را با روغن بادام یا روغن زیتون چرب کنید و استرس نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...