دانشنامه فرزند

رژیم غذایی برای رشد جنین در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم. قدم ۱۵۸ سانتیمتر است وزن پیش از بارداری ام ۷۱ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۳/۴۵۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ بوده اکنون در هفته نهم بارداری هستم. داروهای مصرفی من فقط فولیک اسید. بارداری قبلی یکی و نوع زایمان سزارین و سقط نداشتم. سوال من این است که برای رشد جنین چه چیزهایی خوبه بخورم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

شما باید برنامه غذایی داشته باشید که تمام املاح و و یتامینها و پروتئینها و غلات و مغزها و میوه جات و سبزیجات و لبنیات را شامل شود. از پودر لیدی میل روزی ده قاشق غذاخوری داخل یک لیوان آب حل کرده و میل نمایید. روزی 5 وعده سبزیجات و میوه جات و روزی 4 وعده لبنیان و کلا 6 وعده غذایی با حجم کم میل نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...