دانشنامه فرزند

ضرورت مصرف کلسیم در دوران شیردهی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من مادر شیرده هستم و متاسفانه لبنیات کم مصرف می کنم به جاش قرص کلسیم مصرف می کنم تقریبا هر شب آخر شب می خورم از قرص های کلسیم ایرانی استفاده می کنم. سوالم این بود آیا مصرف این نوع قرص نیاز بدن من به کلیسم رو جبران می کنه؟ و آیا ایرانی یا خارجی بودن قرص فرقی داره یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

خوردن لبنیات در همه حال توصیه شده، مخصوصا بارداری و شیردهی که نیاز بدن به کلسیم بیشتر میباشد. مصرف لبنیات و حتی مکمل کلسیم، بیش از حد توصیه نمی‌شود، چون باعث رسوب اون در کلیه ها میشود. اگر بجای قرص، روزانه یک لیوان شیر، یا ماست یا کشک، یا اندازه یک قوطی کبریت پنیر مصرف کنید، نیاز بدن تون و تامین میکند. ضمن اینکه کاهو هم کلسیم داره و برای ازدیاد شیر مادر توصیه میشود. و اینکه اگر با مصرف نوع ایرانی قرص ها مشکل معده ندارید فرقی نداره که ایرانی یا خارجی مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...