دانشنامه فرزند

غلت زدن در خواب در دوران بارداری
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۴ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۰۹/۳۰ بوده. اکنون در هفته ۱۷ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از آهن، اسیدفولیک و مولتی ویتامین. بارداری اولمه. سوال من این است که آیا غلت زدن در خواب در دوران بارداری باعث پیچیدن بند ناف دور جنین میشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

تا زیر 15 هفته منعی ندارد، اما از 15 هفته به بعد بهترین وضعیت خوابیدن پهلو میباشد و در وضعیت طاق باز نباید بیش از نیم ساعت خوابید و از پهلو به پهلو خوابیدن باید به آرامی انجام شود و نیاز به نشستن مجدد و سپس خوابیدن نیست و غلتیدن زیاد منجر به پیچیدن بند ناف به دور گردن جنین میشود و در ماههای آخر باید بیشتر مراقب باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...