دانشنامه فرزند

هنگام نزدیکی درد دارم و از آن می ترسم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو ماه ازدواج کردم بخاطر نداشتن نزدیکی درست دچار مشکل شدم. موقع نزدیکی درد شدید دارم و دخول انجام نمیشه اگر هم نصفه دخول انجام بشه بخاطر سفت گرفتن و سفت شدن دهانه واژن آلت در میاد. باید چکار کنم که این حالت پیش نیاد؟ کلا بخاطر این دردی که دارم موقع نزدیکی، از نزدیکی با شوهرم ترس دارم. موقع نزدیکی هم احساس دستشویی بهم دست میده دیگه بعد اصلا تحمل نزدیکی را ندارم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

احتمالاً پرده شما باید ضخیم بوده و از جنس گوشتی ضخیم است توصیه من به شما این است که هنگام رابطه جنسی قبل از آن از ژل لیدوکائین به صورت موضعی استفاده نمایید به این صورت که همسرتان با انگشت ژل را به سمت داخل سوراخ واژن هدایت کرده و کمی ماساژ دهد تا دچار بی حسی شود و سپس اولین رابطه را شروع نمایید. با این کار دردتان کمتر خواهد بود. اگر استرس زیاد دارید می توانید نیم ساعت قبل از آن از قرص دیازپام 1 میلی گرم استفاده نمایید تا کمی حالت ریلکسیشن به شما دست دهد. اگر این مراحل را انجام دادید و نتیجه نگرفتید باید نزد روانشناس مراجعه نمایید. ممکن است به دلیل استرس و اضطراب ناشی از دخول باشد وگرنه دلیل دیگری ندارد. چون خود استرس داشتن منجر به حس ادرار کردن می شود.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...