کلومیفن باعث دختر زایی می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من خیلی دوست دارم بچه ام دختر بشه، شنیدم کلومیفن باعث دختر زایی میشه. این موضوع حقیقت داره؟ بخورم مشکلی برام پیش نمیاد؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام، اصلا توصیه نمی شود که بدون داشتن هیچ مشکلی از این قرص استفاده کنید، این قرص برای موارد درمانی و در مواقع تحریک تخمک گذاری در کسانی که مشکل تخمک گذاری دارند است و کسی که هیچ مشکلی ندارد استفاده بی رویه از آن باعث ایجاد کیست در او می شود که خطرناک است. به علاوه این که این قرص باعث دختردار شدن شود، درست نیست. روش های دیگری که بی خطر هستند نیز وجود دارد، مثل تغییراتی در تغذیه یا زمان نزدیکی و ... اما باید در نظر داشته باشید که هیچ روشی صد در صد نیست و فقط روش آی وی اف در تعیین جنسیت قطعی است که هزینه زیادی دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان