دانشنامه فرزند

درد هنگام خونریزی سقط جنین در هفته دهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۶ ساله هستم. قدم ۱۵۲ سانتی متر و وزن پیش از بارداری ام ۵۳ کیلو گرم بوده و اکنون ۵۴ کیلوگرم هستم. اولین روز قاعدگی ۶ اسفند ۹۵ و آخرین روز ۱۳ اسفند بوده، اکنون در هفته دهم بارداری هستم. داروهای مصرفی، قرص فولیک اسید بوده. دو بارداری سالم قبلا داشته و هیچ مشکلی هم نداشتم، نوع زایمانم هر دو سزارین و سقط قبلی نداشتم. الان دو روز با خونریزی در حد پریود شدن مواجه شدم، دکتر بهم گفته که داره دفع می شه. سوال من این است که تا چند روز طول می کشه که این سقط انجام بشه و برای تسکین دل درد چی مصرف کنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

شما اول باید سونوگرافی انجام بدید، تا وضعیت بارداری تون یا سقط مشخص بشه. اگر در حال سقط بود، تا وقتی خونریزی دارید دارو احتیاج نیست، چون داروهای مسکن باعث میشه خونریزی کم بشه. نهایتا برای تسکین دل درد، از دم کرده ی گل گاو زبان و نبات می توانید استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...