دانشنامه فرزند

کاهش اندازه فولیکول با مصرف قرص های تحریک کننده تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من تنبلی تخمدان دارم و الان اقدام به بارداری کردم، در ماه اول از روز سوم قاعدگی تا روز هفتم شبی دو عدد قرص لتروزول مصرف کردم و روز ١٤عادت سونوگرافی انجام دادم که یک فولیکول غالب سایز ١٧داشتم که آمپول آزادسازی زدم اما باردار نشدم، ماه دوم باز لتروزول و روز دهم عادت آمپول hmg زدم و سونوگرافی روز سیزدهم عادت فقط یه فولیکول سایز ١٢داشتم، ماه سوم باز قرص لتروزول و سه عدد آمپول hmg در روزهای ٨و ٩و ١٠ عادت زدم و سونوگرافی روز ١٤یه فولیکول سایز ٩ داشتم. چرا باتوجه به این که داروهای من اضافه شدن رشد فولیکولم کم شده؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

تخمدان نسبت به داروها مقاوم شده و افزایش تعداد آمپول ها هم کمک کننده نیست. فعلا می بایست برای سه ماه به بدنتان استراحت دهید و برخی آزمایشات هورمونی همچون Amh، tsh، lh و fsh را به عمل آورید تا وضعیت تان مجددا ارزیابی شده و بر مبنای آن در مورد ادامه روند درمانی تصمیم گیری شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...