دانشنامه فرزند

آیا توجهی که کودک در یک سالگی به آلت تناسلی خود دارد طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام و خسته نباشید. پسر سیزده ماهه ای دارم که موقع تعویض پوشک خیلی آلتشو میگیره و بهش ور میره. من تنها کاری که میکنم اینه که حواسش رو پرت کنم یا اسباب بازی میدم دستش. نمیدونم آیا این رفتارش طبیعیه؟ عکس العمل من چی باید باشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

بله، طبیعی است ولی طرز واکنش شما باعث می شود که به شکل عادت و یا جلب توجه شما در او باقی بماند یا فراموش شود. پس هیچ گونه تنبیه و سرزنشی برای این رفتارش نداشته باشید. اشاره مستقیم به این کارش نکنید. اخم نکنید. فقط دستانش را با چیز دیگری مشغول نگه دارید و با او صحبت محبت آمیز کنید. برای مواقعی که پوشک او را تعویض می کنید اسباب بازی جذاب و مورد علاقه اش را تدارک ببینید و فقط در این زمان به او بدهید تا برایش تازگی داشته باشد و مشغول به آن شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...