دانشنامه فرزند

باردار شدن با پلی کیستیک تخمدان و راه های کنترل آن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 سالمه شوهرم 30، سال قبل سقط خود به خود داشتم. کم کاری تیرویید دارم و آز اسپرم شوهرم نرمال بوده. سال قبل عمل باز کیست داشتم وضعیت تخمدان pco و قرص لتروزل تاموکسیفن مصرف می کنم، اما باردار نشدم. این ماه کوه نوردی رفتم چند تا لکه بزرگ دیدم، احتمال بارداریم هست؟ راه حل برای باردار شدن من درنظر دارین؟ مشکل من حاده؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

نگران نباشید مشکل شما حاد نیست و قابل درمان است. اگر لکه بینی در نزدیک به موعد قاعدگی و یا در موعد همیشگی قاعدگی بوده و تاخیر در قاعدگی دارید، بله، احتمال بارداری هست. از طول مدت درمان و مصرف دارو و وضعیت هورمونی شما اطلاع کامل نداریم. بهترین راه حل برای بارداری عمل نمودن به درمان پزشک، ورزش منظم، نگه داشتن وزن در محدوده طبیعی و در پیش گرفتن رژیم غذایی سالم مخصوص افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک است. اگر با این راهکار ها نتیجه نگرفیتد برای روش های کمک باروری اقدام نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...