دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 72 کیلوگرم بوده و اکنون 72 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 23 بوده. لتروزول از شب سوم روزی دو عدد روز ششم و هفتم آمپول گونال اف زدم. سوال من این است که امروز روز ۱۴ دوره ام میباشد سونوگرافی رفتم جوابش اینه یک عدد فولیکول با ضخامت 26 در تخمدان چپ، تخمدان راست فاقد فولیکول غالب، ضخامت آندومتر 9 mm میباشد. لطفا میشه بگید من این ماه حامله میشم یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

بله، این فولیکول مناسبه و امکان بارداری هست، اما اینکه بگیم صد در صد، نمیشه تعیین کرد. در هر ماه، شانس حاملگی ۲۵% میباشد، شما باید یک روز درمیان و مخصوصا روزهای تخمک گذاری اقدام کنید، تا جواب بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان