دانشنامه فرزند

با داشتن عفونت می توان اقدام به بارداری کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

23 سالم هست، قدم 164 و وزنم 55 کیلو هست. میخوام اقدام به بارداری بکنم اما تاریخ دقیق تخمک گذاریمو نمیدونم، سیکلم 30 روزه هست یعنی هر ماه 19 م پریود میشم، میشه تاریخ تخمک گذاریمو بهم بگید؟ الان پریود هستم 19 م شروع قاعدگی ام بوده من عفونت قارچی داشتم و تا همین لحظه در حال درمان هستم، آیا همین ماه امکان داره باردار نشم؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

روز تخمک گذاری شما از روزهای 14 الی 18 سیکل (روز اول پریود مساوی با روز اول سیکل است) در این روزهای یک شب در میان نزدیکی داشته باشید. عفونت مانع بارداری نمیشود، اما قبل از اقدام چکاپ کامل شوید و عفونت را برطرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...