دانشنامه فرزند

آیا با مصرف قرص لاینسترنول لازمه قرص اورژانسی هم بخورم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، من 29 ساله هستم. نوزادی 4 ماهه دارم، برای جلوگیری از بارداری از، قرص لاینسترنول استفاده میکنم و کاملا دقیق و سر ساعت مشخص میخورم. چون سر کار میروم به نوزادم علاوه بر شیر خودم شیر خشک هم 2 وعده در روز میدهم. رابطه محافظت نشده ای داشتم که دلواپسم کرده آیا لازم به مصرف قرص اورژانس است؟ البته 22 مهر رابطه محافظت نشده داشتم که قرص اورژانس خوردم چون تازه قرص لاینسترنول را شروع کرده بودم ترجیح دادم مصرف کنم و 28 مهر خونریزی خفیفی داشتم حدود 1 هفته و مجددا 12 آبان 3 روز لکه بینی داشتم اما این بار مجددا دلواپس هستم و میخواهم قرص اورژانس مصرف کنم. آیا با وجود مصرف منظم قرص لاینسترنول خوردن قرص اورژانس ضروری است؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، چون از شیر خشک استفاده می کنید (شیردهی کامل ندارید) لاینسترنول یا قرص شیردهی کفایت لازم را برای جلوگیری از بارداری ندارد. بنابراین تنها راه چاره مصرف لونژیل است اگرچه احتمالا نظم پریودهای شما را به هم خواهد ریخت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.2 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...