دانشنامه فرزند

برای افزایش هوش کودک چه کارهایی می توان کرد؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دخترم 18 ماهه است. چطوری میشه کودک باهوشی بار آورد؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، هر آموزشی در کودک تا حدود 5 سالگی فقط با بازی قابل دستیابی است. - بازی های مناسب در هر سن را یاد بگیرید و با او بازی کنید. - برای او با صدای بلند قصه بگویید و کتاب بخوانید. - هنگامی که با کودک تان صحبت می کنید هم قد او قرار بگیرید تا حالت های چهره شما را ببیند. - درخواست های تکراری او را اجابت کنید. تکرار، ارتباط نورون ها را در مغز تقویت می کند؛ مثلا بازی ها با هر تعداد دفعه ای که او می خواهد. - وقتی به چیزی اشاره می کند در جوابش اطلاعات بیشتری بدهید. به طور مثال: اون یه توپه، یه توپه آبی با خط های قرمز. این عروسک که دستته چه موهای ... - ارتباط عاطفی و خوب، امنیت روانی او را برای تقویت جنبه های هوشی فراهم می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...