چه زمانی پس از کورتاژ می توان اقدام به بارداری کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در هفته 17 متوجه شدم جنینم فوت شده، دلیلش رو گفتن ntd. بعد سقط القایی داشتم و به دلیل موندن جفت در رحم کورتاژ d&c شدم. میخواستم بدونم کی میتونم به بارداری اقدام کنم مجددا؟ و اینکه آزمایش های ژنتیک رو کی باید انجام بدم؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

به علت کورتاژی هم که داشتید حداقل 6 ماه صبر کنید بعد اقدام کنید تا احتمال سقط کاهش یابد. یکسری آزمایشهای غربالگری در هفته 11 تا 13 بارداری و مرحله دوم آن در هفته 16 تا 18 انجام میشود تا اختلالات ژنتیکی شناخته شود. اما شما بهتر است از سه ماه قبل از بارداری حتما اسیدفولیک مصرف کنید و با متخصص ژنتیک هم قبل از بارداری مشاوره انجام دهید تا بارداری ایمن و بدون استرس را طی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان