دانشنامه فرزند

حرکات جنین در هفته بیست و سوم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۴ ساله هستم، قدم ۱۵۲ وزنم قبل بارداری ۵۸ و الان ۶۴ اولین روز آخرین قاعدگیم ۱۹ آبان و طبق سونوگرافی هفته ۲۳ هستم. داروهای مصرفی به غیر از ویتامینها، قرص asa و پردنیزولون و آمپول آنوکساپارین و شیاف پروژسترون. سوال من اینه من از هفته ۱۸ حرکتهای جنین را حس میکردم تا هفته پیش که محسوستر شده بود ولی الان روزه سومه که خیلی حرکاتاش کم شده خیلی نگرانم چیکار باید بکنم؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

با افزایش سن حاملگی و وزن گیریه جنین چون جاش کم میشه حرکت کمتر میشه ولی الان ۲۳ هفته هستین حرکات خوبی باید داشته باشه میتونین یه ماده شیرین بخورین یا بعد از غذا خوردن نیم ساعت به پهلو چپ بخوابید اگر تو نیم ساعت دو تا حرکت داشت کافیه و مشکل نداره برای اطمینان بیشتر هم شنیدن صدای قلبش تو مطب خوب هست از نگرانی در میاین.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...