دانشنامه فرزند

در زمان خونریزی پس از سقط می توان از قرص اورژانسی استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در تاریخ 25 دیماه، در هفته دهم بارداری به خاطر حاملگی پوچ سقط داشتم و بعد از آن از قرص متیل ارگونوین و سفیکسیم استفاده کردم. متاسفانه از دیشب دو بار رابطه جنسی محافظت نشده داشتیم. در حال حاضر تنها راه پیشگیری در دسترس قرص اورژانسی می باشد در ضمن خونریزی به صورت لخته هنوز ادامه دارد. از آنجا که حداقل تا شش ماه آینده قصد بارداری ندارم و روش پیشگیری در آینده کاندوم خواهد بود در حال حاضر برای این موضوع چه پیشنهادی دارید با توجه به اینکه دوره پریود من نامنظم می باشد. در ضمن در جواب سونوگرافی من یک میوم مورال به ابعاد 19×23 دیده شده آیا این موضوع می تواند خطرناک باشد؟ فقط در حال حاضر قرص خوردن مهمه که بدوم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

باید بلافاصله به یک مرکز درمانی مراجعه نمایید تا علت مشخص شود. خونریزی واژینال با وجود گذشت این مدت از سقط توجیه ندارد و نیازمند بررسی علت است. خونریزی مقعدی هم باید بررسی گردد. تا علت و شرایط شما مشخص نشود نباید قرص جلوگیری اورژانسی که هورمونیست مصرف نمایید. در مورد میوم هم باید جای آن را در رحم دانست. اغلب خطری جز افزایش خونریزی رحمی در حین پریود ندارند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...