دانشنامه فرزند

جدا کردن جای خواب کودک در 2 سالگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من دخترم دو سال و ده ماهشه. حتما باید شب ها بین من و باباش بخوابه به نظرتون چیکار کنم که از خودمون جداش کنم و اتاق خودش بخوابه؟

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

بهترین زمان جدا کردن اتاق خواب کودک بین 15 تا 18 ماهگی است و هر چه این کار به سنین بالاتر موکول شود، در زمان جدا کردن اتاق، بچه ناسازگاری های زیادی نشان خواهد داد. پس بهتر است در اولین فرصت برای جدا کردن اتاق اقدام کنید. توجه داشته باشید که حتما زمان جدا کردن اتاق فرزندتان مقاومت خواهد کرد، در این زمان بهترین برخورد این است که شما و پدرش قاطع باشید. اگر نخواست در اتاق خود بخوابد، به کودک تان بگویید هر جای خانه که دوست داری می توانی بخوابی ولی در اتاق ما نه. در صورتی که در این جداسازی قاطعیت نشان ندهید و دل تان به رحم بیاید با شکست مواجهه خواهید شد. پس قاطع باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...