دانشنامه فرزند

تهوع شدید در هفته هفتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم. قدم ۱۶۲ سنتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۴۹ کیلوگرم بوده و اکنون نمی دونم فعلا چون وزن نشدم. اولین روز آخرین قاعدگی من در ۹۶.۱.۹ بوده. اکنون در هفته ۷ بارداری هستم. داروهای مصرفی من b۶ و فمیبیون. بارداری قبلی نداشته ام. من خیلی بد تهوع دارم، یعنی آروم و قرار ندارم از صبح تا شب. امروز قرص b۶ خوردم احساس کردم بدتر شدم. اونقدر استفراغ می کنم معدم درد می کنه. کلا درگیرم هر روز. ازتون می خواستم کمکم کنید تا چیکار کنم تهوعم کم شه یا از بین بره.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

برای رفع حالت تهوع در بارداری، تعداد وعده های بیشتر و در حجم کم مصرف کنید، حین غذا آب ننوشید، از خوردن غذاهای بودار و تحریک آمیز، ادویه دار و سرخ کردنی اجتناب کنید، مکان استراحت و تهویه مناسب داشته باشد، پودر زنجبیل و لیموی تازه استفاده کنید، صبح ها قبل از بلند شدن از رختخواب، نان تست خشک و بیسکوییت استفاده کنید و در روز حداقل دو بار مسواک بزنید. تحت نظر پزشک می توانید از قرص حالت تهوع قوی تر مانند دمیترون استفاده کنید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...