دانشنامه فرزند

تکرر ادرار و عفونت ادراری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزنم ۶۲ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ شنبه ۲۲ اسفند تا شنبه ۲۸ اسفند، یکشنبه ۲۱ فروردین تا جمعه ۲۵ فروردین، (۲ تا از آخرین دوره هام) می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی متغیر است ۵ - ۷ روز است. قاعدگی من تقریبا منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم یا طبیعی استفاده می کردیم. من مدتیه تکرر ادرار دارم ممکنه ناشی از عفونت واژن باشه؟ و چیکار باید بکنم؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

تکرر ادرار از علایم عفونت ادراری میباشد و بهتر است شما ابتدا آزمایش آنالیز ادراری و کشت ادراری انجام بدید که با نام U/A و U/C نوشته میشود. و سوابق خود رو چک کنید از نظر سنگ کلیه و مثانه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...