دانشنامه فرزند

باز کردن بخیه سرکلاژ

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 175 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 76 کیلوگرم بوده و اکنون 89 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/03/21 بوده. تنها یک زایمان زودرس در هفته 28 داشتم. با توجه به سابقه زایمان زودرس قبلی، در بارداری اخیر در هفته 15 سرکلاژ نموده ام، در حال حاضر که در هفته 32 هستم دو روزی هست که آبریزش دارم و دکتر در سونو گفت میزان مایع 10 هست و با توجه به تزریق سرم و مصرف مایعات بستری هستم. آیا برداشتن سرکلاژ به صلاح هست؟ آیا بدلیل احتمال عفونت باید برداشته شود؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

معمولا نخ سرکلاژ را زمانی برمیدارند که موعد زایمان باشد و اگر زودتر از آن برداشته شود احتمال باز شدن دهانه رحم زیاد هست. اگر آبریزش منشاء آن مایع آمنیوتیک باشد و تایید شود که کیسه آب سوراخ شده یا نشتی دارد باید نخ سرکلاژ برداشته شده و ختم بارداری صورت گیرد. توصیه میکنم برای اطمینان یافتن منشاء این آبریزش از کیت آمینوشور استفاده نمایید و اگر تایید شود که پاره شده است باید ختم بارداری انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...