دانشنامه فرزند

علت بی حسی دست ها و انگشتان دست در هفته 27 بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۳ سالمه هفته ۲۷ بارداریم. شبا بعد از خواب هر وقت بیدار میشم می بینم دستام خصوصا انگشتای دستام بی حس شدن علتش چیه؟ ۱۰ کیلو هم تا الان وزن اضافه کردم آیا خوبه؟ وزنم قبل بارداری ۵۵ قدم ۱۶۲.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

افزایش وزن شما مناسب بوده و با همین روند تا انتهای بارداری پیش روید. بی حسی دست در بارداری شایع است که می تواند به دلیل تغییر هورمونی، کم خونی یا کمبود کلسیم و ویتامین دی باشد که با مصرف مواد غذایی کافی حاوی پروتیین کلسیم و مکمل و یتامین دی برطرف می شود، ولی بهتر است اول با آزمایش علت یابی شوید و سپس درمان توسط پزشکتان آغاز شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...