علت درد پهلو و واژن در هفته 20 بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۰ ساله هستم. قدم ۱۵۶سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۹ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۶ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۷/۶/۹۵ بوده. کلسیم، آهن مولتی ویتامین و امگا۳ می خورم. من الان هفته۲۰ بارداریم، بیشتر مواقع درد زیردل دارم الان چند وقته یهویی زیر دلم یا پهلوم هم زمان داخل اندام تناسلیم تیر میکشه اینا علائم چیه؟ ببخشید بد الان چند هفته اس کنار مقعدم انگار گوشته اضافه آوردم این ممکن از بارداری باشه؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

به علت رشد رحم و فشاری که به بافت های اطراف میاره این درد رو حس میکنید. سعی کنید از مایعات بیشتر استفاده بکنید و استراحت بکنید. اگر دردتون شدید شد حتما به پزشک مراجعه بکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان