دانشنامه فرزند

آیا مشکل ژنتیکی می تواند مربوط به وراثت باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خانمی 22 ساله هستم که در چهار ماهگی دکتر دستور ختم بارداری دادند. به دلیل جواب آزمایش غربالگری که جنین دچار چند ناهنجاری بود شامل زیادی آب دور سر، حفره خلفی در مغز، پایین بودن کلیه ها از جای اصلی و مشکل در استخوان دست ها، جنسیت جنین پسر بود. الان من و همسرم آزمایش ژنتیک دادیم اما گفتن مشکلی نداره. از بابت وراثت عموی شوهرم فرزندان پسرش دچار مشکل بودن اما فرزندان دخترش کاملا سالم هستن. آیا احتمال داره این قضیه به وراثت مربوط بشه. و این ناهنجاری فقط در مورد جنین پسر به وجود بیاد؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

خیر، مواردی که ذکر کردید مشکل ژنتیکی بوده ولی به فقط مربوط به جنس پسر نمی شود نگران نباشید ممکن است به سبب مصرف داروی خاصی دچار این عارضه شده باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...