چند وقت بعد از عمل واریکوسل می توان برای بارداری اقدام کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٤ سالمه ٣ ساله که ازدواج کردم و باردار نشدم. همسرم در تاریخ یکم مهر ماه عمل واریکوسل سمت چپ کردن، بنا به ذوق من به جهت دو قلو شدن فرزند و تنبلی تخمدانی که بنده دارم پزشک بنده قرص کلومیفن رو واسم تجویز کردن، پزشک همسرم گفتن که از روز دهم قاعدگی یک شب در میان اقدام کنیم. حالا با توجه به این که ٧٠ روز طول می کشه تا اسپرم تولید بشه و هنوز یک ماه هم از عمل همسرم نگذشته آیا من در این دوره ی قاعدگی قرص کلومیفن رو بخورم و اقدام کنم؟ آیا مفید واقع میشه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

حرف شما برای تولید اسپرم درسته، اما باید بعد از سه یا چهار ماه آزمایش اسپرموگرام انجام بدن تا مقدار اسپرم تولیدشده مشخص بشه. بعد از دوران نقاهت می توان نزدیکی داشت اما برای باردار شدن، شش تا هشت ماه زمان لازمه. بهتره عمل همسرتون و با پزشک متخصص تون درمیون بگذارید تا درمان مناسب تجویز کنه.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان