دانشنامه فرزند

تاخیر طولانی در قاعدگی بعد از مصرف قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دو ماه و نیم پیش یه قرص اورژانسی خوردم تا الان پریود نشدم باردار هم نیستم، دو بار بی بی چک زدم منفی بود. طبیعیه این قضیه؟ قبلا هم یک بار تا دو ماه پریود نشده بودم دو تا آمپول زدم که پریود بشم بعد پریودی قرص ال دی خوردم که تنظیمش کنه، تا 3 4 ماه خوب بود سیکلم ولی بعد مصرف قرص اورژانسی دوباره اینجوری شدم. معمولا پریودیم نامنظمه در حد دو سه روز نهایتا یک هفته. روز یازدهم، دوازدهم دوره خوردم. برای اینکه پریود بشم باید مجددا آمپول بزنم؟ بازم همینجوری صبر کنم؟ این قضیه عادیه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، پاسخ منفی بی بی چک خطای زیادی داشته و قابل اعتماد نیست. با توجه به این که احتمال بارداری وجود دارد، آزمایش خون انجام دهید. خود قرص اورژانسی نمی تواند منجر به چنین تاخیر طولانی شود. در حقیقت حدود 14 روز بعد از مصرف این قرص قاعدگی می‌بایست رخ دهد. چنین تغییری اگر ناشی از بارداری نباشد ناشی از مشکل زمینه ای شما (که در گذشته هم باعث تاخیر در قاعدگی شده بوده) است و نه قرص. در قدم اول همان طور که گفتم آزمایش خون انجام داده و اگر منفی بود برای تزریق آمپول اقدام کنید، دیگر صبر نکنید چون این شرایط معمول و عادی نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...