دانشنامه فرزند

خونریزی بعد از گذاشتن آی یو دی با وجود مصرف دوفاستون

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 40 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 53 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 8 مهر می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده می کردیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، آزمایش کلی. سوال من این است که بعد از گذاشتن دستگاه آی یو دی چهارده روز است هنوز خونریزی دارم با مصرف دوفاستون تمام نشده.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

یکی از عوارض دستگاه IUD خونریزی های نامرتب و لکه بینی و حتی افزایش مقدار و تعداد روزهای خونریزی می باشد که معمولاً این عوارض تا سه ماه بعد از گذاشتن آی یو دی طبیعی می باشد اما اگر بعد از سه ماه ادامه یابد یعنی این که دستگاه به بدن شما سازگاری ندارد و باید خارج شود. اگر بعد از گذاشتن دستگاه، سونوگرافی از موقعیت آی یو دی انجام نداده‌اید بهتر است انجام دهید تا مطمئن شویم آی یو دی در جایگاه مناسب قرار دارد. قرص دوفاستون را ادامه دهید و از کپسول مفنامیک اسید هر 8 ساعت یک عدد برای کاهش خونریزی می توانید استفاده کنید. چون سن تان بالای 35 سال است خوردن قرص های جلوگیری ریسک بالایی دارد و توصیه نمی شود.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...