دانشنامه فرزند

پسر 11 ماهه ام هنگام خواب هم از من جدا نمی شود

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خسته نباشید، پسر یازده ماهه ام شدید به من وابسته است تنها در جایی نمی ماند، یا باید در بغل باشد یا اینکه منم پیشش بنشینم تا بازی کند و پیش کسی بند نمی شود حتی در خواب هم مرا سفت میچسبد. لطفا راهنمایی کنید. تک فرزند هستن.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، این وابستگی عمیق تا دو سالگی، نیاز طبیعی در رشد اوست. شما باید کاملا پاسخگوی این نیاز باشید تا این مرحله را به سلامت سپری کند وگرنه جزء همیشگی در شخصیت او می شود. بنابراین تا 2 سالگی قبل از این که کار به بهانه گیری و گریه بکشد در هر فرصتی او را بغل کنید و زمزمه آروم و با محبت در گوشش زمزمه کنید. جلوی چشمش باشید. با او زیاد صحبت کنید. تا 14 ماهگی اگر مشغول کاری هستید حتما از آغوشی که کودک را جلوی سینه نگه می دارد استفاده کنید، بعد از 2 سالگی حتما و کم کم او را از خودتان جدا کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...