دانشنامه فرزند

پسر 7 ساله ام شورت یا شلوار نمی پوشد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با عرض سلام و خسته نباشید، من یک پسر هفت ساله دارم. پسر من اصلا دوست نداره شورت یا شلوار بپوشه دوست داره همش آزاد باشه. چه کار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید. بعد من بهش میگم اونجا یک حریم خصوصیه نباید کسی بهش دست بزنه، حرفهای منو به مسخره میگیره میخنده.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

ابتدا علت این کار را بررسی کنید: آیا لباس او را اذیت می کند؟ آیا الگوبرداری از شخصی داشته است؟ و ... علت را رفع کنید و بدون این که دعوا؛ سرزنش و یا حتی نصیحت کنید راه پیشنهادی زیر را اعمال کنید. - با لحن قاطعی عنوان کنید که با لباس پوشیده در جمع حاضر شدن یک قانون است که باید رعایت کند. - بدون لباس، حق آمدن در جاهایی که بقیه اعضای خانواده هستند را ندارد. اگر اتاق مستقلی دارد باید در اتاق خودش بماند و اگر اتاق ندارد جای کوچکی در خانه را مشخص کنید که دور از چشم دیگران و بدون دسترسی به تلویزیون و دیگر امکانات رفاهی باشد. - از قبل اعلام کنید که اگر از این قانون سرپیچی کند جریمه سنگینی برایش در نظر خواهید گرفت. در اجرای این راهکار ثابت قدم و قاطع باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...