راه تشخیص زمان تخمک گذاری در قاعدگی های نامنظم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۶ ساله هستم. قدم ۱۷۰ سانتیمتر است و وزنم ۹۳ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۴/۰۱/۱۲ می باشد. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلومیفن، متفورمین و HMG است. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 2 است. سوال من این است که، دو سال داروی باروری استفاده کردم نتیجه نداشت. بعد یک سال نزد خانمی رفتم که میگفتند طبق طب بوعلی سینا درمان ناباروری میکنه و در کمال تعجب، من یک ماهه باردار شدم و بهار ۹۵ صاحب فرزند شدیم. متاسفانه قاعدگی نامنظم دارم یعنی سالی یک الی نهایتا دو بار. حالا می خواهم روز تخمک گذاری ام را بدانم.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

در مواردی که قاعدگی های نامنظم وجود دارد برای تشخیص زمان تخمک گذاری ابتدا از روی علایمی مثل افزایش دمای بدن در حول و حوش تخمک گذاری، تغییر کیفیت ترشحات و گاهی اوقات دردی در ناحیه تخمدان ها میتوان متوجه تخمک گذاری شد. راه بعدی استفاده از کیت های تخمک گذاری است که از داروخانه ها تهیه می شود و در نهایت قطعی ترین راه برای تشخیص اینکه آیا تخمک گذاری دارید و زمان آن چه موقع است، سونوگرافی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان