آیا خارج شدن زود هنگام مایع منی از واژن طبیعی ست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 150 سانتیمتر و وزنم 47 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.6.6 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. داروهای مصرفی من عبارتند از، متفورمین. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 6 ماه است. سوال من این است که بعد 6 ماه اقدام هنوز با وجود آزمایش و سونوگرافی نرمال باردار نشدم و بعد از هر بار نزدیکی مایع منی سریع از رحم خارج میشه آیا طبیعیه یا مشکلی هست؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بهترین پوزیشن بعد از نزدیکی این است که یک بالش زیر باسن تان قرار بگیرد تا باسن بالاتر از زمین قرار بگیرد و همسرتان باید به صورت عمقی ارضا شود و تا یک ساعت بعد از نزدیکی از جای تان بلند نشوید تا اسپرم ها تحرک لازم را داشته باشند و تخلیه نشوند، به هر حال مقداری منی از واژن خارج خواهد شد. اگر آزمایشات چکاپ هورمونی و سونوگرافی نرمال بوده یک آزمایش اسپرموگرام نیز همسرتان انجام دهد و در صورت نرمال بودن همه این ها به مراکز تخصصی ناباروری مراجعه نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان