دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی پس از قطع قرص جلوگیری از بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بعد ٣ سال قرص جلوگیری را کنار گذاشتم و مطمنم که باردار نیستم، و حدود ٣ ماه است که ورزش بدنسازی کار می کنم، این ماه باید تا ١٠ شهریور پریود می شدم ولی هنوز نشدم، دلیل بهم خوردن پریود آیا نخوردن قرص است؟ کاره خاصی باید انجام بدم یا خودش رو روال عادی میوفتد؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

ابتدا برای اطمینان از باردار نبودن از بی بی چک استفاده کنید و دلیل پریود نشدن در صورت عدم بارداری استفاده نکردن از قرص است اجازه دهید خودتان به روال طبیعی پریود شوید. البته گه گاه ورزش های سخت نیز باعث پریود نشدن می شود که در مورد شما بعید به نظر می رسد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...