علت خونریزی بعد از نزدیکی در اولین اقدام برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خانم دکتر، من تاریخ پریودم یک مرداد بود، 17 مرداد روز تخمک گذاریم بود همون شب اقدام کردم تا یه ساعتم پامو بالا نگه داشتم. اولین اقدامم بود. 24 ساعت بعد لکه خون دیدم تا 3 روز کامل خونریزی داشتم قرمز رنگ بود. به شدت پریودیم نبود ولی کم نبود که بگم لکه بود بعد رفتم دکتر گفت خونریزی برای عفونت بوده. حالا امروز که 4 شهریوره طبق تاریخ باید یک شهریور من پریود میشدم که نشدم. پریودامم نهایت یه روز تاخیر داره. ضمنا پریودای من 5 روزست. حالا نمیدونم باردارم یا نه؟ علائم گرفتی رحم یا درد برای پریود شدن خیلی کم دارم. بزاق دهانم زیاد دارم. نمیدونم دکترم درست گفته یا نه. اگه اون خونریزی پریود بوده باشه من تخمک گذاری این ماهمو از دست میدم. تکلیفم معلوم نیس. نظر شما چیه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اون خونریزی بین سیکل خون پریودی نیست و به احتمال زیاد عفونت بوده است و این تاخیر در قاعدگی دو صورت دارد یا باردار هستید یا به علت اون خونریزی بین سیکلی تاریخ پریودتان به تعویق افتاده هست. می توانید تست بارداری انجام دهید و در صورت منفی بودن صبر نمایید تا پریود شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان