دانشنامه فرزند

آیا اضافه وزن باعث عدم موفقیت در بارداری می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 4 ساله ازدواج کردم و تا الان به روش طبیعی و کاندم جلوگیری داشتیم. وزنم 90 کیلویه اما به ظاهر نشون نمیده که سنگین وزنم اندامم زیاد چاق نشون نمیده نسبت به وزنم، من 27 سالمه و شوهرم 31 سالشه. حدودا 3 ماه پیش 2 ماه آزاد گذاشتم و جلوگیری نداشتیم اما باردار نشدم. و خیلی نگرانم که تو بارداری به مشکل بر بخوریم. از لحاظ رحم کاملا سالمم آزمایش چکاپم خوب بود و مشکلی نبود. خیلی استرس دارم در حدی که دوباره می ترسم اقدام کنیم و باردار نشم

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

شما با سونوگرافی باید مطمئن بشید که تخمک گذاری منظم دارید، در ضمن همسرتون هم باید از نظر اسپرم آزمایش بشه البته شما حتما باید وزنتون رو کاهش بدید تا سطح هورمونی بدنتون تنظیم بشه و گر نه تخمک گذاریتون مختل میشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...