دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 58 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 23 فروردین می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۸ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از ال دی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از ۲ مرحله از کلومیفن. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۶ ماه است. بارداری قبلی ۸ سال پیش و نوع زایمان کورتاژ. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونو از تخمدان و رحم و هیچ مشکلی نداشتم. و همچنین همسرم آزمایش اسپرم انجام داده و مشکلی نداشته. سوال من این است که در حال حاضر برای بارداری چه کاری بایستی انجام بدم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

در دوره بعدی مصرف کلومیفن، در روز سوم پس از قطع کلومیفن سونوگرافی واژینال برای ارزیابی رشد فولیکول انجام داده تا مطمئن شوید تخمک گذاری وجود دارد. اگر در دوره بعدی هم بارداری حاصل نشد و یا متوجه شدید که رشد فولیکول مناسب نیست، باید با پزشک خود در مورد تعویض دارو و پروتکل درمانی مشورت کنید. به علاوه در صورت نتیجه نگرفتن در سیکل های بعدی باید یک نوبت عکس رنگی از رحم انجام گیرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

در ادامه، مطالعه این مطالب را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان