دانشنامه فرزند

کاهش حرکت جنین در هفته بیست و هفتم بارداری با مصرف دارو

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم. قدم 159 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 66 کیلوگرم بوده و اکنون 72 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 19 مهر بوده. اکنون در هفته 27 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلرفنیرامین به خاطر سرفه و حساسیت در دو هفته اخیر، آسپرین به خاطر سابقه مسمومیت بارداری قبلی، و شربت دکسترومتورفان در دو هفته گذشته به خاطر سرماخوردگی شدید. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک بار سزارین داشتم 9 سال پیش. سوال من این است که حرکت جنین کم شده و من به خاطر مصرف داروهای سرماخوردگی و آلرژی طی دو هفته اخیر خیلی نگرانم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

هنوز خطری از مصرف این داروها بر جنین گزارش و اثبات نشده است پس نگران نباشید، برای حرکت جنین نیز یک ماده غذایی شیرین خورده به پهلو چپ بخوابید اگر طی نیم ساعت بیشتر از چهار حرکت نداشت برای بررسی وضعیت سلامت او به درمانگاه مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...