دانشنامه فرزند

آیا ساک بارداری در هفته چهارم رویت می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو بار سقط داشتم الانم 5 هفته باردارم. اسپرمه شوهرم ضعیف بود این بار دکترم دارو داد که تخمکامو قوی کرد تو 4 هفته بعده بی بی چک رفتم دکتر سونو واژن انجام دادم گفت تازه یه کیسه خیلی کوچولو دیده شده بدونه خونریزی بهم شیاف cyclogest داد گفت بعده دو هفته بیا، میترسم دوباره سقط شه و به خاطره این شیاف کاره کورتاژ بیوفته. آیا هفته 4 دیدن کیسه طبیعی بود؟ آیا این شیافو مصرف میکنم بازم سقط میشه؟ اینکه تو 4 هفته یه کیسه کوچولو معلوم شد طبیعیه یا نه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بله، معمولا ساک حاملگی در چهار الی پنج هفته قابل رویت خواهید بود به دلیل سقط های قبلی پزشکتان این شیاف ها را تجویز کرده تا در صورت کمبود هورمونی بدنتان به حفظ بارداری کمک کند شیاف ها را طبق نظر پزشکتان مصرف نموده و صبور و امیدوار باشید تا بارداری به سلامت سپری شود استرس خود تهدید کننده بارداری است پس با فکرهای مثبت استرس خود را کنترل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...