دانشنامه فرزند

سیگار کشیدن در زمان اقدام به بارداری برای جنین خطرناک است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 49 کیلوگرم بوده و اکنون 49 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 27 بهمن آخرین روز قاعدگی من بوده. اکنون در هفته نمیدونم بارداری هستم. داروهای مصرفی ندارم. یک بار زایمان طبیعی داشتم. سوال من این است که من قبلان سیگار میکشیدم به نظرتون واسه جنین مشکلی پیش نمیاد؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

اگر منظورتون قبل از بارداری و اقدام بارداری بوده، خیر مشکلی برای جنین ایجاد نمیکند. اما توی بارداری، سیگار کشیدن عوارض بدی داره. برای سن بارداری هم لازمه، اگر پریود منظمی دارید، اولین روز آخرین قاعدگی و بفرمایید، نه آخرین روز، الان هم باید شبی یک عدد اسیدفولیک تا پایان هفته شانزدهم مصرف کنید. و از مصرف خودسرانه هرگونه داروی شیمیایی یا گیاهی هم پرهیز بشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...