دانشنامه فرزند

راهکاری برای ترک عادات بد کودک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام و خسته نباشید، پسرم بیست ماهشه. یه مدته عادت بدی پیدا کرده، دست میکنه تو پوشکش از جلو، از بغل و از پشت. اوایل فکر میکردم برای شناخت اعضای بدنش این کارو میکنه ولی روز به روز بدتر میشه اگه یه بار مدفوع هم کنه دستشو میبره تو پوشکش. سعی میکنم حواسشو پرت کنم مشغولش کنم، ولی دیگه نمیدونم چیکار کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

ندا فرجی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

در گام نخست باید پزشک کودکان معاینه کامل انجام بدن که مطمئن باشیم مشکل خارش و ... نداشته باشد. چنانچه با پرت کردن حواس، ترک کردن محیط توسط مادر و نادیده گرفتن کامل، در بازه زمانی دو هفته تا دو ماه، فراوانی رفتار کم نشد، نیاز به مشاوره حضوری دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...