دانشنامه فرزند

علت اختلال در قاعدگی بعد از کورتاژ

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با عرض سلام، خانمی ۲۷ ساله هستم. ۱۸ اردیبهشت یه کورتاژ داشتم، ۱۸ خرداد اولین قاعدگی شروع شد الان باید ۱۸ تیر پریود می شدم ولی نشدم علت چیست؟ هیچ مشکل خاصی ندارم و طبیعی جلوگیری کردم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با سلام، ابتدا باید از باردار نبودن اطمینان حاصل کنید یا با بی بی چک و یا با آزمایش خون. اگر باردار نبودید مسئله خاصی نیست چون تازه کورتاژ کرده اید ممکن است سیکلتان به هم خورده باشد. اگر پریود نشدن برایتان سخت است، می توانید آمپول پروژسترون دو عدد با هم تزریق کنید، پنج تا ده روز پس از تزریق پریود خواهید شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...