دانشنامه فرزند

آیا نداشتن علایم بارداری نشانه بارداری پوچ است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من با آزمایش خون متوجه شدم باردارم ولی هیچ علامتی ندارم .نگرانم که بارداری پوچ باشه دوبار آزمایش beta دادم یک بار ١٧٥ شد یک بار ٣٢٥ کمردرد دارم شکمم بزرگ شده اولی پنجشنبه صبح بود دومی یکشنبه شب من دو سال پیش باردار شدم ولی سقط شد اونو از هفته ٥ حالت تهوع داشتم ولی الان هیچی.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

علائم جسمانی معیاری برای سنجش سلامت بارداری نیستند. ممکن است در یک بارداری تمام علائم تجربه شده و در بارداری دیگر هیچ علامتی وجود نداشته باشد. اما در مورد بتا لطفا مجددا آن را بصورت تیتر بتا و با فاصله ۴۸ ساعته تکرار کنید تا چگونگی افزایش آن مورد بررسی قرار گیرد. بزرگی شکم در ابتدای بارداری می تواند ناشی از نفخ باشد که طبیعیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...