دانشنامه فرزند

خطرات استفاده از قرص اورژانسی لونژیل

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 17 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر و وزنم 50 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.6.15 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی معمولا 45 تا 50 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. برای اولین بار است که برای جلوگیری از بارداری قرص مصرف میکنم. داروهای مصرفی من عبارتند از، لونژیل 75. سوال من این است که یه رابطه مشکوک داشتیم که اسپرم به اطراف واژن ریخته شده بعد از 60 ساعت دو عدد قرص لونژیل 75 مصرف کردم. آیا امکان بارداری وجود دارد؟ معمولا چند روز بعد از مصرف قرص باید پریود شد؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

سلام، هر چه فاصله مصرف قرص تا نزدیکی کمتر باشد شانس باردار نشدن بیشتر است. اما در هر حال روش جلوگیری اورژانس با درصدی از شکست همراه بوده و موفقیت صد در صد ندارد. پس امکان بارداری به صورت کلی هست. معمولا تا دو هفته بعد از مصرف قرص باید پریود شد. عزیزم روش جلوگیری تون لونژیل است؟ شما در سال بیشتر از دو بار مجاز به مصرف لونژیل نیستید، چون پریودها را به شدت به هم ریخته و وضعیت هورمونی را شدیدا دچار اختلال می کند. خطر سکته و ایجاد لخته در عروق را هم افزایش می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...