دانشنامه فرزند

تاثیر قطره ویتاگنوس بر تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

باسلام، 32 ساله هستم و یک پسر 3 ساله دارم. آبان ماه 95 یکسری آزمایشات هورمونی و سونو از رحم و تخمدان ها دادم که نرمال بود. 7 ماه اقدام به بارداری کردم ولی باردار نشدم. آیا نیاز هست آزمایشات تکرار شود؟ برای تحریک بیشتر تخمک گذاری میتونم قطره ویتاگنوس رو شروع کنم؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

ویتاگنوس برای تحریک تخمک گذاری موثر نیست ولی شما باید نزدیکیتون تو روزای تخمک گذاری باشه حتما و از کیت تخمک گذاری هم میشه استفاده کرد که تو اون زمان باشه و با نظر پزشک قرص کلومیفن از روز ۳ و یا ۵ سیکل قاعدگی به مدت ۵ شب استفاده کنین شبی دو عدد برای تحریک تخمک گذاری موثر هست و همسرتون هم حتما مواد پرکالری استفاده کنند که اسپرم قدرت و حرکتش خوب بشه. آزمایش ها تا یک سال اعتبار دارد نیاز به تمدید نیست فعلا.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...