دانشنامه فرزند

دکلره کردن موی بدن در بارداری ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۵۷ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۹ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۵ شهریور بوده و اکنون در هفته ۲۳ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از مولتی ویتامین، آهن و کلسیم. بارداری قبلی و سقط قبلی ندارم. سوال من این است که دکلره کردن موی بدن در بارداری ضرر داره یا نه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

استفاده از رنگ های شیمیایی و دکلره در دوران بارداری به خصوص در سه ماهه اول مضر میباشد و چون از طریق پوست جذب میشود زمینه آلرژی و آسم را در نوزاد به وجود می آورد. از رنگ های گیاهی و غیرشیمیایی استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زیبایی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...