دانشنامه فرزند

لکه بینی و ترشحات تیره در هفته ششم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم پیش از بارداریم 72 کیلوگرم بوده است اکنون 72 کیلو گرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/11/3 بوده و اکنون در هفته 6 بارداری هستم. داروهای مصرفی من شیاف پروژسترون و اسید فولیک 5 است. 3 بارداری داشتم که یکیشون رو سزارین شدم و سه سال پیش یه جنین 4 ماه خود به خود سقط شد و سال قبل خودم یکی رو سقط کردم در 15 هفته. سوال من این است که الان باردارم و لکه بینی در حد ترشحات تیره دارم، دیروز سونو انجام دادم گفت شش هفته و یک روز داری ولی قلب جنین ضربان نداشت و مشکلی توی سونو نبود و دکترم برام شیاف پروژسترون تجویز کرد ولی هنوز لکه بینی کم رو دارم و درد زیر شکم هم گاه گداری دارم میخواستم بدونم آیا این علایم طبیعی هستند؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

علایم شما ممکن است علایم تهدید به سقط باشد، شیاف پروژسترون را حتما استفاده کنید هر 12 ساعت یک عدد و بیشتر استراحت کنید تا علایم کاهش یابد و حتما یک هفته بعد سونوگرافی جهت مشاهده قلب جنین انجام دهید، نگران نباشید گاهی این علایم با مصرف شیاف و استراحت از بین میرود ولی چون در حال حاضر این علایم را دارید بیشتر استراحت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 1.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...