آیا کمر درد می تواند ناشی از عفونت لوله رحمی باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدود دو سال است که عفونت قارچی دارم و پنج ماه است که برای بارداری اقدام میکنم و نتیجه نمی گیرم، آیا ممکن است این عفونت لوله های رحمی را نیز درگیر کرده باشد که باعث مشکل در باروری من شده باشد؟ و اینکه پزشکان مختلف برایم انواع کلوتریمازول ها را تجویز کرده اند که جواب نمیدهد به درمان. آیا جز این هیچ داروی دیگری وجود ندارد؟ من باید چکار کنم که خوب شوم؟ می شود از داروهای گیاهی استفاده کنم؟ و آیا کمردرد میتواند به علت این عفونت باشد.

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

باید حتما عفونت رو درمان کنید چون به هر دلیلی مقاوم به دارو شده است و امکان دارد که یکی از موانع اتفاق افتادن بارداری باشد اما نه به طور قطع، تا یکسال هم ممکن است بدون روش پیشگیری و حتی با نزدیکی در زمان مناسب بارداری اتفاق نیفتد، اما بیشتر از یکسال را باید پیگیری کنید. و از داروهای گیاهی این درمان میتوانید نحوه استفاده از عنبر نسا را از عطاری ها بپرسید. و در ضمن کمر درد نیز میتواند از علامت های عفونت زنانگی باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان